Milí žáci a studenti,

vaše škola se připojila k dopravnímu průzkumu, který mapuje vaše cestování do školy a zpět domů. Cílem je zjistit, odkud, jak a kdy do školy dojíždíte nebo docházíte. Podle zjištění pak pro školu připravíme nejenom souhrn výsledků průzkumu, ale také návrhy, jak cestování do školy zlepšit. A do průzkumu prosím přizvěte i vaše rodiče – i pro ně máme připravený dotazník k jejich cestovnímu deníku. Účastí v průzkumu napomůžete řešení dopravy ve městě na mnoho let dopředu! Dekujeme!

Pojďme si nyní ukázat na příkladu školáka Adama ukázat, jak cestovní deník vyplnit.

Adam vyplní dotazník sám za sebe. Pro jeho rodiče nebo další členy své domácnosti máme samostatné formuláře, ke kterým se dostane na konci svého vyplňování. Adam stejně jako ostatní spolužáci do školy nyní nechodí a připojuje se k on-line výuce z domova. V dotazníku si však vzpomene, jak vypadá jeho cesta do školy, když vše funguje jako obvykle. Může to být třeba to být třeba typický školní den v září tohoto roku.

Vyplnit svůj věk a pohlaví zvládne Adam bez zaváhání. Soustředit se však musí u popisu svého bydliště. Protože bydlí ve Žďáru v Šípkové ulici, uvede obec „Žďár nad Sázavou“, zónu „Vysočany“ vybere podle přiložené mapy. Nebo může uvést přesnou adresu („Šípková 534“), pokud je to pro něj jednodušší. Poté vybere ze seznamu žďárských škol tu svoji „2. ZŠ Komenského“, kam pravidelně dochází.  V „7:20“ vyráží na cestu. Nejdříve jde pěšky na zastávku MHD Studentská a pak jede linkou MHD č. 4 až ke škole. Uvede tedy „8“ minut do kolonky „Pěšky“ pro docházku na zastávku a „4“ minuty jízdy do kolonky „MHD“. Ještě uvede že cestoval „S doprovodem“ své maminky. Tím je pro cestu do školy vše zadáno.

Adamova zpáteční cesta ale nevede přímo domů. Ze školní družiny vyráží v „15:05“ na návštěvu ke známým. Přemisťují se „Pěšky“, trvá jim to „15“ minut a cestuje opět „S doprovodem“. Adama to na návštěvě ale moc nebaví, a tak raději v „16:30“ vyráží „Pěšky“ celkem „10“ minut „Bez doprovodu“ zpět domů.

Po odeslání formuláře školního deníku se nabízí vyplnění cestovního deníku pro jednoho z rodičů nebo členů domácnosti, k tomu už ale slouží návod na jiné stránce.

Potřebujete s účastí v průzkumu poradit? Prosím pročtěte si často kladené otázky na webu https://www.zdarns.cz/mesto-zdar/generel-dopravy nebo kontaktujte telefonickou podporu průzkumu na čísle +420 724 721 551 v pracovních dnech od 8 do 16 hodin.

Děkujeme za Vaši účast! Sledujte https://www.zdarns.cz/mesto-zdar/generel-dopravy, kde budeme publikovat výsledky průzkumu.

Question Title

* 1. Jsi:

Question Title

* 3. Tvoje bydliště (adresa): obec

Question Title

Zobrazení zón na mapě (pro následující otázku). 
Kliknutím pravým tlačítkem na myši můžete obrázek otevřít v novém okně (nebo uložit) a zvětšit si ho.

Zobrazení zón na mapě (pro následující otázku). <br>Kliknutím pravým tlačítkem na myši můžete obrázek otevřít v novém okně (nebo uložit) a zvětšit si ho.

Question Title

* 5. Tvoje bydliště (adresa): ulice

Question Title

* 6. Tvoje bydliště (adresa): číslo popisné

T