Demokrātijas kultūra skolā izpaužas VISU izglītības procesā iesaistīto vēlmē un spējā aktīvi līdzdarboties procesos, kas viņus ietekmē. Būtiski demokrātijas kultūras atslēgas vārdi ir sadarbība, līdzatbildība, kolektīvi lēmumi. Cik stipra ir demokrātijas kultūra Latvijas skolās? Vai pastāv iespēja (skolēniem, skolotājiem, administrācijai) ietekmēt būtiskus lēmumus skolā, kādi mehānismi nodrošina līdzdalību?
Palīdzi procesus uzlabot un iesniedz savu ideju - jēgpilna līdzdalības sadaļa skolas mājaslapā, sarunu krēsls ar skolas direktoru reālā vai virtuālā vidē u.c. Ideja var būt vēl nerealizēta, noskatīta vai paša īstenota.
Kopīgi veidotā "Ideju banka"  iedvesmos, mudinās mācīties vienam no otra, sekmēs nozīmīgu ideju īstenošanu skolās.
Viens ir labāks ideju ģenerators, otrs – izpildītājs. Kopībā ir spēks!
Ideju iesniedzēji un realizētāji 2022. gada martā piedalīsies izlozē un saņems vērtīgas balvas!

Projektu ”DemokrātiJĀ” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projektu īsteno biedrība "Eiropas Kustība Latvijā" sadarbībā ar Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS.
Par personas datu apstrādes jautājumiem saistībā ar anketas aizpildīšanu ir atbildīga biedrība "Eiropas Kustība Latvijā".

Question Title

* Zinu šādus sekmīgus piemērus demokrātijas kultūras stiprināšanai skolā (ārvalstīs vai Latvijā, varat pievienot saites uz mājas lapām):

Question Title

* Mana ideja demokrātijas kultūras stiprināšanai skolā (īsumā aprakstiet ideju, tās īstenošanas procesu):

T