Wprowadzenie

Rynek dronów jest technologicznie innowacyjny i szybko rośnie. Częścią tego wzrostu jest fakt, że rynek dronów faktycznie przecina kilka sektorów rynku, od setek milionów złotych w kontraktach obronnych do ciągle rozwijającej się elektroniki konsumenckiej i rynku zabawek, czy w zastosowaniach komercyjnych w obszarach takich jak rolnictwo, nieruchomości, fotografia, albo budownictwo, czy łączność.

Celem tej ankiety jest przyjrzenie się rynku dronów w Polsce w kontekście powołanego niedawno Programu CEDD. Stąd zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety, która posłuży syntetycznemu opisowi polskiej branży dronowej, w tym diagnozie rynku dronów, określenia łańcucha wartości i wyłonieniu kluczowych graczy. Chcemy także, by analiza pomogła Państwu budować dalsze, długofalowe relacje oraz rozwinąć skalę Państwa działalności.

Ankieta składa się z dwóch części, w pierwszej zapytamy o profil działalności, co pozwoli przybliżyć wielkość polskiego rynku. W drugiej zapytamy o ocenę dojrzałości polskiego rynku dronów.

Wypełnienie kwestionariusza powinno zająć nie więcej niż 30 minut. To dużo z perspektywy codziennej pracy, ale mało z perspektywy korzyści jakimi jest zapewnienie trafnych rozwiązań, wspierających rozwój branży.

Jest to pierwsza ankieta, którą realizujemy dla nowego rynku. Będziemy wdzięczni za uwagi i sugestie odnośnie jej zakresu, tak abyśmy ją mogli zmodyfikować w kolejnych edycjach i lepiej przystosować do branży.

T