Witamy

Zapraszamy do refleksji i udziału w dyskusji w Laboratorium Obywatel Solidarność (los).
W jaki sposób rozmawiamy o tabu - dyskryminacji i wykluczeniu w Polsce.

Kierujemy do Państwa nasze pytania, aby rozpocząć szkic obrazu "relacji między ludźmi", którzy zabierają głos w rozmowach, dyskusjach i dialogu o szacunku do inności i różnorodności.
Interesuje nas sytuacja w Polsce, a nasze obserwacje i badanie przeprowadzamy w ramach europejskiego projektu ”Talking about taboos”, którego wynikiem będzie internetowa platforma skierowana do dorosłych instruktorów. Ma ona wspierać europejski dialog na temat uprzedzeń [dyskryminacji i wykluczeń]. Zawierać będzie „dobre praktyki” aktywnie testowane oraz nowo stworzone przez partnerów z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i Polski.
W Polsce chcemy przyjrzeć się sytuacja generującym się w ramach dyskursu o instalacji-pomniku "Tęczy" w Warszawie.
O projekcie w polskim kontekście: https://www.facebook.com/laboratoriumobywatelsolidarnosc/info

Widzimy siebie i każdego jako osoby mające prawo do szacunku i zdolne do empatii. Szukamy elementów konstruktywnej konfrontacji, które pozwolą osiągnąć pozytywną puentę w dialogu, gdy temat dzieli ludzi i dotyczy dyskryminacji i wykluczenia.

Informacje o przebiegu projektu będą sukcesywnie podawane pod tym adresem: https://www.facebook.com/laboratoriumobywatelsolidarnosc

Ankieta jest anonimowa, a podane dane wykorzystane będą do celów naukowych i publicystycznych przez polskiego partnera projektu: Fundację Citizen Project.

Ta ankieta jest rozpowszechniana po 1 maja 2014 roku. W tym momencie wiadomo oficjalne, że instalacja - pomnik „Tęcza” ma pozostać na Pl. Zbawiciela w Warszawie do końca 2015 roku.

T