تابلو چلنیوم

چلنيوم(channelium)

ترکيب دو واژه channel + aluminum است. Channel به معناي کانال و جسم u شکل ميباشد و چون حروف تابلو برجسته شکل u پيدا مي کنند از اين واژه استفاده مي شود. آلومينيوم هم به دليل جنس لبه ي حروف در لغت channelium به کار برده شده است.
جهت نوردهي مي توان از اس ام دي يا ال اي دي درون حروف چلنيوم، از ام دي اف يا ورق کامپوزيت در زمينه تابلو استفاده کرد.

تابلو چلنيوم

مزايا تابلو چلنيوم

طول عمر
نوردهي مناسب و يک نواخت
جلب توجه کردن
حس شکيل بودن و به روز بودن
جنس مناسب
مقاوم در برابر نورآفتاب،گرما و سرما
ضد آب و گرد وغبار به جهت داشتن نوار اسفنجي گردگير
تفاوت ميان جنس اصل و چيني

ضخامت لبه چلنيوم اصل 2.8 ميليمتر است و استحکام بالايي دارد،ولي در لبه چيني نازکي لبه به حدي است که با فشار تغيير حالت مي دهد.
رنگ لبه هاي چلنيوم اصلي طي سال ها ثابت و براق مي ماند.
رنگ بندي اصلي آن داراي تنوع و طيف رنگي وسيع است.
تابلو چلنيوم

لترمکس(Lettermax)

يک نوع ازتابلو چلنيوم که لبه آن حدود ? سانتيمتر فضايي قرار دارد که اضافه برسطح حروف ، نور دارد و يک زيبايي خاصي به تابلو مي بخشد.

نصب چلنيوم

تابلو داراي يک پوشش نايلوني براي جلوگيري از ايجاد خط و خش است که در پايان کار نصب به راحتي توسط نصاب جدا مي شود؛ در غير اين  خرید دستگاه رقص نورصورت بعد از گذشت چند روز به سختي و فقط با زدن مواد الکلي از چلنيوم جدا مي شود.

نکته:

سايزهاي 7و9و11 سانتيمتر چلنيوم با رنگهاي جيوه اي (نقره اي ) ميرور(طلايي) و مشکي در بازار موجود مي باشد.

***

تابلو چلنيوم يکي از انواع تابلوهاي حروف برجسته نيز مي باشد. نوعي آلياژ است که در مقابل عوامل جوي محيطي مقاومت زيادي دارد و به راحتي در مقابل آفتاب و يا بارندگي باران رنگ خود را از دست نخواهد داد. اين نوع از تابلوها از جنس پلکسي گلاس در رنگ هاي متنوع در دور تا دور چلنيوم قابل اجرا مي باشد. نورپردازي در اين تابلو ها از طريق ال اي دي و يا اس ام دي انجام مي شود. تابلو هاي ذکر شده قابل اجرا بر روي انواع کامپوزيت ، سنگ ، چوب ، MDF ، PVC و… است . اينگونه تابلو ها در زير نور آفتاب درخشش تابلو چلنیوم  و برق زيبايي دارد که نظر هر بيننده اي را به خود جلب مي کند. برش و اجراي اين حروف از طريق دستگاه ليزر با دقت زيادي توسط کساني که در اين کار تخصص دارند انجام مي شود و در کوتاه ترين زمان ممکن در محل نصب مي شود.

چلنيوم يکي از انواع حروف برجسته است که چند سال اخير وارد بازار شده و در حال حاضر يکي از زيباترين و پرمصرف ترين نوع تابلوها مي باشد که زيبايي و تنوع رنگ و اندازه آن موجب شده متقاضياني بيشتري نسبت به ساير حروف برجسته داشته باشد.يکي از مزاياي لبه چلنيوم نوار اسفنجي گرد گير ان مي باشد که شرکت سازنده آنرا به خوبي طراحي و در نظر گرفته است که مانع ورود آب و گرد و غبار به داخل حروف شده و در مقابل جلوي رسيدن آب به مدار دستگاه لیزرشوتابلو چلنيوم و سوختن مدار را مي گيرد.

رنگ و اندازه تابلو چلنيوم

رنگ و اندازه لبه چلنيوم با توجه به مارکهاي متعددي که در بازار موجود است، متفاوت است ولي اصلي ترين و معروفترين لبه چلنيوم با مارک تجاري آلوراپيد مي باشد که در 14 رنگ و در اندازه هاي 9 سانت ، 11 سانت و 14سانت موجود است. بيشترين رنگهاي استفاده شده در کشورمان رنگ هاي استيل ، مشکي و طلايي و بيشترين اندازه لبه چلنيوم استفاده شده 9 سانت و درصد خيلي کم 11 سانت مي باشد. چلنيوم با مارکهاي متنوع ديگري هم در بازار موجود است که هرکدام مزيت خاص خود را دارد . به عنوان مثال براي حروف چلنيوم با قطر هاي کم ( حروف ريز ) بدليل مشکلات ساخت لبه 7 سانتي مورد استفاده قرار مي گيرد.

داخل حروف چلنيوم لامپهاي SMD و LED . به کار مي رود.SMD بدليل پر نور بودن و همينطور ضد آب بودن مناسب تر از LED است. از مهمترين قسمت هاي تابلو، نور آن مي باشد که بايد در هنگام نورپردازي دقت بيشتري به آن داشته باشيد. مصرف پايين برق ، پخش مناسب نور ، خاموشي کمتر ، نصب آسان و ... مزيتهاي لامپ SMD نسيت به لامپاي LED مي باشد. منبع تغذيه مورد استفاده اين لامپها ترانس 12v مي باشد. لبه چلنيوم هاي اصلي ضخيم بوده و حروف ساخته شده بعد از ساخت از استحکام خوبي برخوردار خواهد بود به خصوص حروف هاي درشت و بزرگ ، به همين خاطر تابلوسازهاي با

Question Title

* 1. موجود است که هرکدام مزيت خاص خود را دارد . به عنوان .

Question Title

* 2.

تابلو چلنيوم يکي از انواع تابلوهاي حروف برجسته نيز مي باشد. نوعي آلياژ است که در مقابل عوامل 

Question Title

* 3. وي محيطي مقاومت زيادي دارد و به راحتي در مقابل آفتاب و يا بارن 

Question Title

* 4. يک نوع ازتابلو چلنيوم که لبه آن حدود ? سانتيمتر فضايي قرار دارد که اضافه برسطح حروف ، نور دارد و يک زيبايي خاصي به تابلو مي بخشد.

T