Witamy

 

Ta ankieta skierowana jest do nauczycieli i osób profesjonalnie pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku od lat 8 do zakończenia edukacji na poziomie szkoły średniej. Opiera się na koncepcie "tożsamości online". Przeprowadzana jest ona w ramach programu europejskiego projektu: IDentifEYE (ID-EYE) – Augmented Reality towards better understanding of Online Identities/pl.: Augmented Reality [Rozszerzona Rzeczywistość] w drodze do lepszego zrozumienia Tożsamości Online.

Na potrzeby tej ankiety przyjmujemy, iż "tożsamość online" jest pełnym zbiorem cech, które określają ciebie i którymi dzielimy się w Internecie (np. imię i nazwisko, pseudonim, adres e-mail, adres domowy, data urodzenia oraz każde inne niepowtarzalne osobiste cechy, które razem tworzą to, kim jesteśmy).

Twoja "tożsamość online" jest sumą różnych zbiorów cech, a konkretnie sumą różnych częściowych tożsamości, które składają się z:
a) informacji stworzonych przez ciebie (np. prawdziwych lub fałszywych) by zaprezentować się w danej, konkretnej sytuacji (np. profil na facebooku)
oraz/lub
b) informacji zebranych/interpretowanych przez innych na temat twojej działalności online i twoich cech (np. różne profile na twój temat wykorzystywane do celów handlowych online)
oraz/lub
c) informacji na nasz temat dostarczanych przez osoby trzecie.

Wszystkie informacje, które wypełnisz będą anonimowe oraz przechowywane w zaufaniu. Ankieta powinna zająć około 15 minut.

T