Screen Reader Mode Icon
Trečioji ansamblio „Lietuva“ viktorina.

Burtų keliu geriausiai atsakiusiam dalyviui padovanosime vienetinę, apsauginę veido kaukę su ansamblio „Lietuva“ inicialais.
 
Nugalėtoją skelbsime lapkričio 3 d. ansamblio „Lietuva“ Facebook paskyroje.

P.S. Atsakinėjant į viktorinos klausimus prašome įrašyti savo tikrąjį vardą ir pavardę, jog galėtumėte atsiimti prizus. Pateikdami savo asmeninę informaciją, Jūs sutinkate, kad ji būtų naudojama žaidimo tikslams.

Sėkmės!

Question Title

* 1. Ką reiškia žodis „Šiurpnaktis“?

Question Title

* 2. Senovėje vaikus gąsdindavo šiuo posakiu: „Jau baubai į kampus lenda“. Kokia yra tikroji jo reikšmė?

Question Title

* 3. Ilgės, Zodušnų diena, Dūšių diena – ką lietuviai nuo senų laikų taip vadina?

Question Title

* 4. Kairėje pusėje esančią medinę skulptūrą sukūrė tautodailininkas Adolfas Kartanas. Tikima, jog patrynus ant jos esantį pinigėlį turtai patys ims plaukti į kišenes. Kokią lietuvių mitologinę būtybę vaizduoja skulptūra? (M. Garucko nuotr.) 

Question Title

* 5. Kodėl nuo seno ugnis turi ypatingą reikšmę šiuo Vėlinių ir Visų Šventųjų laikotarpiu (vėliau atsiradusi tradicija – ant kapų deginti žvakes) ?

Question Title

* 6. 2011 m. ansamblis „Lietuva“ kartu su kitais žinomais aktoriais ir atlikėjais pristatė populiarųjį lietuvišką miuziklą. Jo pavadinime yra minima viena baisiausių mitologinių būtybių. Miuzikle skamba tokie kūriniai kaip „Jurgos arija“, „Baltaragio arija“ ir kt. Kaip vadinasi šis miuziklas? 

Question Title

* 7. Kokia lietuviška šventė galėtų būti panašus atitikmuo Helovyno šventei (dėl vaišių linksmybių, persirenginėjimų ir kt.)?

Question Title

* 8. Simboliškai lapkričio 5 d. Ansamblis „Lietuva“ surengs sakralinės muzikos koncertą „Tikiu“. Kurioje Vilniaus bažnyčioje įvyks ši programa?

Question Title

* 9. Jūsų vardas ir pavardė

0 of 9 answered
 

T