Question Title

* 1. When you buy dried pasta, how often do you buy organic?

Question Title

* 2. How much do you typically spend on a single package of pasta?

Question Title

* 3. How much would you be willing to spend on a single package of non-organic pasta if you were convinced the pasta was high quality and/or special in some way?

Question Title

* 4. How much would you be willing to spend on a single package of organic pasta if you were convinced the pasta was high quality and/or special in some way?

Question Title

* 5. How often do you buy a 16 oz package of dried pasta (vs. some other quantity)?

Question Title

* 6. Would you be more likely to pay $6 for a 16 oz package of high quality pasta, or $4.50 for 12 oz of high quality pasta?
(That’s the same price-per-ounce. We’re just asking if you’d rather pay the higher price for more pasta, or lower price for less pasta.)

Question Title

* 7. How often do you purchase gluten free pasta?

0 of 7 answered
 

T