תודה שהקדשתם מזמנכם כדי לעצב את סדר היום של אוואז לשנה הקרובה! כארגון שמונע על-ידי כוח אזרחי, כולנו אחראים לקבוע את סדר העדיפויות שלנו ולקבל החלטות לגבי המשך הדרך. הסקר מעמיק יחסית, כך שלמרות שנעריך מאוד מענה לכל השאלות, תרגישו בנוח לדלג על חלקן אם אין לכם די זמן. כל תשובה משפיעה!

Question Title

* 1. המשימה של אוואז היא לצמצם את הפער בין העולם שבו אנו חיים לבין העולם שבו מרבית בני האדם שואפים לחיות. יש כל-כך הרבה פערים כאלו ואנחנו יכולים לעסוק רק באחד או שניים מדי שבוע. לכן התעדוף שלכם הכרחי לתיעול יעיל של האנרגיה של אוואז. אנא דרגו את הנושאים הכלליים שבהמשך לפי סדר החשיבות מ-1-9, כש-1 הוא דרגת החשיבות העליונה לנושאים שחשוב שנעסוק בהם.

  1 (עדיפות עליונה) 2 3 4 5 6 7 8 9 (עדיפות נמוכה)
מלחמה, שלום וביטחון
מזון ובריאות
עוני ומחלות
זכויות אדם, עינויים, רצח עם, סחר בבני אדם
שימור ומאזן אקולוגי
תנועות דמוקרטיות ומאבק במשטרים רודנים
מדיניות כלכלית לטובת כלל הציבור ולא לטובת האליטה
שחיתות פוליטית ושימוש לרעה בכוח
שינויי אקלים והסביבה

Question Title

* 2. חברי אוואז כבר הציעו שורה ארוכה של קמפיינים ספציפיים לשנה הקרובה. סמנו את התיבות של הקמפיינים שנראים לכם החשובים ביותר:

Question Title

* 3. כל הקמפיינים שלנו מתאפשרים בגלל הגודל, העוצמה והמחוייבות של הקהילה שלנו, כך שאנחנו צריכים להשקיע בה כדי לחולל שינוי. מה דעתכן/ם על כל אחד מהרעיונות ומהכיוונים הבאים להתפתחות התנועה שלנו? בסולם של 1-6, מה הם הרעיונות המוצלחים ביותר שבהם עלינו להתמקד ב-2012 (כש-1 מתייחס לרעיון שנמצא במקום ראשון בסדר העדיפויות ר ו-6 לרעיון שנמצא אחרון בסדר העדיפויות)?

  1 (הרעיון המוצלח ביותר) 2 3 4 5 6 (הרעיון הכי פחות מוצלח) לא יודע/ת
א. אוואז 2.0 - כוח אזרחי פוגש את התקשורת
התקשורת הישנה קורסת - אפילו עיתונים מרכזיים פושטים את הרגל ובמידה מסוימת, טוב שכך. התקשורת הממוסדת נמצאת פעמים רבות בבעלותם של אילי הון ומפרסמים גדולים, היא שטחית מכדי לייצר הבנות עמוקות ומחלישה מכיוון שהיא מדווחת על רק על בעיות ולא על פתרונות או הזדמנויות. עם למעלה מ-10 מיליון מנויים, התפוצה של אוואז רחבה יותר משל רבים מהעיתונים הגדולים בעולם והחברים באוואז יכולים להפוך למיליוני כתבי שטח שמייצרים תקשורת אזרחית אמיתית. נוכל להשיק אתר שיתחרה בתקשורת הממוסדת ויספק לאזרחים מידע מעמיק ועדכני על כל מה שאנחנו צריכים לדעת ועל מה אנחנו יכולים לעשות כדי לשנות.
ב. אוואז מהשטח - מייצרים 10,000 מוקדי אוואז
תארו לעצמכן/ם שכל חבר/ת אוואז יוכל לנהל קמפיין אוואז משל עצמם ולבנות לעצמם קהילה מקוונת עצמאית, עם גישה מלאה לטכנולוגיה ולכלים של אוואז. כך, נוכל להריץ אלפי קמפיינים כל שבוע ברמה המקומית, הארצית והעולמית. הקמפיינים הטובים ביותר יופצו לכל הרשימה של חברי אוואז.
ג. לפעול אוף-ליין
אוואז מארגן הפגנות, מחאות, מצעדים ופלאש-מוב בהזדמנויות שונות - 10,000 אירועים עד כה, ועוד רבים בדרך! אבל האירועים האלו אינם דרך התקשורת השוטפת שלנו זה עם זה. מה אם במקום להפגש באופן שוטף ברשת, הקהילה שלנו תפגש פנים אל פנים באופן קבוע ותתארגן לפעילות מחוץ לאינטרנט - בבתי ספר, בתי-קפה, או בתים ברחבי העולם. אנחנו הקהילה המקוונת הגדולה בעולם. בתקופה שבה מחאת הרחוב נולדה מחדש ברחבי העולם - מהאביב הערבי ועד לתנועות המחאה החברתית ברחבי העולם - אולי הגיע הזמן שנפעל גם מחוץ לרשת.
ד. להכנס לפוליטיקה
בניגוד לעמותות אחרות שמקבלות הטבות מס מממשלות, אוואז גאה להיות ארגון פוליטי שפועל ללא שום מגבלות בעד או נגד פוליטיקאים והמדיניות שהם מובילים, מכיוון שפוליטיקה היא בדרך כלל הזירה שבה מוכרע המאבק לשינוי העולם. אבל במדינות רבות הפופולריות של של מפלגות פוליטיות נמצאת בשפל חסר תקדים והאזרחים מחפשים אלטרנטיבות. הצעד הבא לאוואז עשוי להיות העמקת הניסיונות שלנו להפוך את הזירה הפוליטית לזירה שמשרתת את האזרחים והשפעה על המפלגות והפוליטיקאים שאנחנו בוחרים בבחירות. האופן שבו נפעל יהיה שונה ממדינה למדינה. במקומות מסויימים נייצר מטריה פוליטית רחבה וכל פוליטיקאי יוכל לקבל את תמיכת הקהילה אם יעמוד בקריטריונים שיוצבו על-ידי חברי אוואז; במדינות אחרות חברי אוואז יצטרפו לחלק או לכל המפלגות, כדי לקדם את האג'דנה של אוואז מתוך המערכת הפוליטית. במדינות מסוימות הקהילה שלנו אולי אפילו תסייע להקים מפלגות חדשות, שמונעות על-ידי כוח אזרחי.
5. לגדול משמעותית
הרבה מהכוח של אוואז נובע ממספר החברים הגדול. אנחנו קהילה עצומה, הגדולה והראשונה מסוגה בעולם, שמונה כבר למעלה מ-10 מיליון חברים. אבל מה נוכל להשיג אם נגיע למספרים הרבה, הרבה יותר גדולים? באמצעות קמפיינים ויראליים, טכנולוגיות חדשות והרחבת הפעילות לשפות ולמדינות חדשות, נוכל להעצים את הגודל שלנו ואת מידת ההשפעה של הפעילות.
ו. לבנות בסיס גדול וחזק יותר של תומכי אוואז
כל רעיון מלהיב ידרוש מימון, כפי שדורשת גם העבודה השוטפת של אוואז. אבל כדי להישאר עצמאיים ונאמנים למטרות שלנו, לא נסכים לקבל כסף מממשלות, תאגידים, קרנות או תורמים גדולים אחרים! כרגע, רק 20,000 מחברי אוואז מממנים את כל פעילות הליבה שלנו. אם נגדיל במהירות את בסיס התומכים, זה יעצים את האפשרות שלנו לפעול ולהגיע להישגים בכל התחומים.

Question Title

* 4. איזה מהאפשרויות הבאות מתארת באופן המדויק ביותר את התחושות שלך כלפי אוואז? (התשובות לשאלה הזו נותנות לנו משוג לגבי התחושות של כולנו כלפי הפעילות המשותפת)

Question Title

* 5. איך את/ה מעריך/ה את העבודה של אוואז?

Question Title

* 6. בשנים האחרונות, נעזרנו בסקרים כדי לקבוע את כיוון הפעולה שלנו, אבל יחד עם זאת דאגנו לשמור על גמישות כדי להגיב במהירות על אירועים בוערים. כיצד תרצי/ה שנתייחס לתוצאות הסקר השנה?

Question Title

* 7. נכון לעכשיו, כל הפעילות שלנו נעשית על-ידי צוות מצומצם של 25 קמפיינרים. אבל מכיוון שהצורך גדול כל-כך ועם קהילה של 10 מיליון חברים שאנחנו משרתים בנאמנות ובמקצועיות, אנחנו שוקלים להכפיל את גודל הצוות. זה יעלה כסף, אבל המשמעות היא שנוכל להרחיב את כמות הפעילות ולהעצים את השפעתה, כך שנגיע מהר יותר אל העולם שכולנו שואפים לחיות בו. האם אתם תומכים בהרחבת הצוות?

Question Title

* 8. האם יש לכם הערות, מחשבות או רעיונות נוספים שתרצו לחלוק אתנו (לא חובה)?

T