جراح بینی طبیعی


عمل بینی یا همان رینوپلاستی از دو کلمه رینو به معنی بینی و پلاستی به معنی ترمیم یا بازسازی تشکیل شده است. و عملی است که جهت بازسازی و اصلاح شکل ظاهری بینی انجام می‌شود. جراحی زیبایی بینی سابقه چند صد ساله داشته ولی رینوپلاستی بهترین جراح بینی ترمیمی به معنی واقعی با متدهای جدید در دهه‌های اخیر رو به رشد و پیشرفت بوده است. عمل رینوپلاستی مخصوصاً در ۴ دهه اخیر دچار تحول اساسی شده است.

جراحی بینی (رینوپلاستی) شایع‌ترین عمل زیبایی در کشور ماست در این عمل جراح بینی تلاش خود را جهت ایجاد بینی زیبا و متناسب با اجزاء دیگر صورت به کار می‌گیرد. شما می توانید گالری نمونه کار های جراحی بینی دکتر سامی را مشاهده کنید.

در صورت وجود مشکلات داخلی مثل انحراف تیغه بینی، پولیپ بینی، بزرگی شاخک‌های داخل بینی و … این مسائل همراه با جراحی بینی قابل اصلاح است. در رینوپلاستی مدرن با بازسازی و استحکام ساختمان بینی علاوه به زیبایی ظاهری، سلامتی داخلی آن نیز تضمین می‌شود. در طی جراحی بینی جراح می‌تواند اندازه بینی را متناسب با اجزاء صورت و با حفظ عملکرد تغییر دهد، عرض بینی را با لحاظ مسائل فوق در قسمت استخوانی و قاعده بینی تغییر دهد نوک بینی را جمع کرده و افتادگی آن را رفع کند. سوراخ‌های بینی را کوچک کرده و متقارن نماید و برجستگی یا فرورفتگی پشت بینی را اصلاح نماید.

بینی از نظر ساختاری دارای معیارها جراح بینی طبیعی جراحی چانه جراح بینی فانتزی رینوپلاستیو الگوهای خاصی در کتب مرجع است که جراح بینی سعی می‌کند بینی بیمار را تا حد امکان از نظر ظاهری به الگوهای استاندارد تعریف شده نزدیک سازد البته تا حد زیادی این مسئله به ساختار اولیه یا زمینه بینی بیمار نیز بستگی دارد. در صورت وجود مشکلات داخلی بینی و سینوس‌ها که شامل گرفتگی بینی و خونریزی، سینوزیت حاد و مزمن و غیره می‌باشد جراحی بینی می‌تواند هم‌زمان با رفع این مشکلات انجام شود که شایع‌ترین آن انحراف تیغه میانی بینی است که حین عمل قابل رفع است. آگاهی از اصول اولیه و اطلاعات پایه عمل رینوپلاستی در نتیجه درک و انتظار درست از عمل فوق قدم اول و اساسی برای شما که قصد انجام چنین عملی را دارید می‌باشد.

تصویر زیر نمونه ای ازنمونه کار های دکتر سامی در جراحی بینی استخوانی می باشد. اگربه تصویر دقت کنید بیمار دارای قوز در بینی خود می باشد که با شکل دهی به بینی بیمار قوز بینی بر طرف شده است و  اصلاح نوک بینی زاویه مناسبی بین بینی و لب ایجاد شده است. برای اطلاعات بیشتر درمورد این نوع جراحی می توانید مقالات جراحی بینی استخوانی را مطالعه کنید.

Question Title

* 1. عمل بینی یا همان رینوپلاستی از دو کلمه رینو به ؟؟

Question Title

* 2. در رینوپلاستی مدرن با بازسازی و استحکام ساختمان بینی علاوه به زیبایی ظاهری، سلامتی

Question Title

* 3. برای اطلاعات بیشتر درمورد این نوع جراحی می توانید مقالات جراحی بینی استخوانی را مطالعه کنید.

Question Title

* 4. شامل گرفتگی بینی و خونریزی، سینوزیت حاد و مزمن و غیره می‌باشد

T