Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) Cinsiyet Eşitliği ve Hukuk Atölyesi
7-12 Ağustos 2017


Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) Türkiye Programı 7-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında  Cinsiyet Eşitliği ve Hukuk Atölyesi düzenleyecektir. Atölye, Türkiye’de hukuk fakültelerinin 3. ve 4. sınıflarında okumakta olan kadınlar, interseks ve transların başvurusuna açıktır.   
 

Başvuran adaylar arasından 20 kişi, coğrafi dağılım, konuyla ilgililik ve motivasyon gibi kriterler göz önünde bulundurularak seçilecek ve Atölye’ye davet edilecektir.

Bu atölyenin temel hedefi, hukuk fakültesi öğrencilerinin cinsiyet eşitliği konusunda farkındalığını arttırmaktır. 

Atölye boyunca, cinsiyet eşitliği, toplumsal cinsiyet, ayrımcılık, uluslararası hukuk ve ulusal hukukta cinsiyet eşitliği gibi konular ele alınacaktır. 

Atölye'ye 7-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında 5 gün süreyle tam katılım göstermek gerekmektedir. Etkinlik mekanı Türkiye'de olacaktır ve daha sonra katılımcılara bildirilecektir. Atölye'ye katılmaya hak kazanan katılımcılarının konaklama, yeme-içme ve ulaşım masrafları RWI Türkiye Programı tarafından karşılanacaktır.

Başvuru için son tarih 4 Temmuz 2017 saat 18:00'dir. Detaylı bilgi ve her türlü sorularınız için sebnem.kenis@rwi.lu.se adresine e-posta gönderebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Başvuru formunun üniversite-bölüm kısmında, öğrencinin Türkiye'deki hukuk fakültelerinden birine kayıtlı, 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olduğunu kanıtlayan öğrenci belgesi ya da benzeri bir belgenin sisteme yüklenmesi zorunludur. Öğrenci belgenizi okulunuzdan alabilirsiniz veya aşağıdaki linke tıklayarak E-devlet sitesi üzerinden indirebilirsiniz: https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama

Bu sebeple, başvuru formunu doldurmaya başladığınızda, öğrenci belgenizi PDF ya da benzeri formatta hazır bulundurmanızı tavsiye ederiz.

* 1. Adınız - Soyadınız

* 2. Cinsiyetiniz

* 3. Doğum tarihi

GG / AA / YY
/
/

* 4. Eğitim bilgileri

* 5. Öğrenci belgenizi yükleyiniz. Başvurucunun, Türkiye'deki hukuk fakültelerinden birine kayıtlı, 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olduğunu kanıtlayan öğrenci belgesinin ya da benzeri bir belgenin sisteme yüklenmesi zorunludur. Öğrenci belgenizi okulunuzdan alabilirsiniz veya aşağıdaki linke tıklayarak E-devlet sitesi üzerinden indirebilirsiniz: https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama

DOCX, DOC, JPG, JPEG, PDF, PNG file types only.
Choose File
No file chosen

* 6. Yaşadığınız şehir

* 7. Telefon Numaranız

* 8. E-postanız (Size ulaşabileceğimiz geçerli bir e-posta olması önemlidir.)

* 9. Neden bu atölyeye katılmak istiyorsunuz? (500 kelimeyi geçmeyecek şekilde açıklayınız.)

* 10. Şimdiye kadar Toplumsal Cinsiyet ya da Cinsiyet Eşitliği dersi aldınız mı?
Birden çok yanıt mümkün. Lütfen sizin için geçerli olan tüm yanıt seçeneklerini işaretleyiniz.

* 11. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusuyla ilgili daha önce bir çalışmanız var mı?
Var ise kapsamını 500 kelimeyi geçmeyecek şekilde açıklayınız.

* 12. Bu atölyeden beklentileriniz nelerdir ve sonrasında edindiğiniz bilgileri ne şekilde kullanmayı planlıyorsunuz? (500 kelimeyi geçmeyecek şekilde açıklayınız.)

* 13. Atölye süresince göz önünde bulundurmamız gereken ve katılımını kolaylaştıracak bir hassasiyetin ya da özel bir beslenme tercihin var mı? (Vejetaryen/vegan olma, alerji, klostrofobi vs.)

* 14. Atölyeye hangi şehirden gelip, döneceksiniz? Geldiğiniz ve döndüğünüz yer farklı olacaksa lütfen belirtiniz.

* 15. Cinsiyet Eşitliği ve Hukuk Atölyesi'ne tam zamanlı katılmayı kabul ediyorum.

Report a problem

T